Uncategorised

 

jaselka2018 01 

 

GALERIA ZDJĘĆ >>

 

Jak co roku, także i tym razem pasterze, królowie i pozostali liczni bohaterowie przedstawienia Jasełek „przybieżeli do Betlejem” witać Jezusa narodzonego w stajence. W tym pięknym misterium pokazali jak Syn Boży staje się człowiekiem, aby głosić nam Milość, która przynosi całemu światu Zbawienie. 

 

We wszystkie postacie wcielili sie młodzi uczniowie naszej szkoły; glównie piątoklasiści, choć kilku nieco starszych, a nawet młodszych uczniów równie pięknie zagrało swoje role.

 

Jak zawsze przedstawiliśmy nasze Jasełka dwukrotnie, aby, nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również nasze całe rodziny i wszyscy parafianie mogli zobaczyć przedstawienie, oddać „chwałe na Wysokości Bogu” i otworzyć swoje serca, by uczyć sie kochać drugiego czlowieka. 

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia, a Ojcom Franciszkanom i Dyrekcji szkoły za możliwość przeżywania świątecznego czasu w miłej i podniosłej atmosferze, gdy „Bóg się rodzi i moc truchleje”.

 

Renata Cyran i Piotr Kotowski-Castiglione

 

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości 

 

akademia11listopada 01

 

GALERIA ZDJĘĆ >>

 

Święto Niepodległości Polski to dla każdego Polaka bardzo ważna data. W dniu tym w szczególny sposób otaczamy pamięcią tych, którzy ofiarowali swe życie dla Ojczyzny.


Historia naszego kraju jest usłana tragicznymi wydarzeniami.Przez całe wieki zmuszani byliśmy do ciągłej obrony przed wrogami.123-letni okres wymazania Polski z map świata to najtragiczniejszy czas. Nigdy nie wolno o tym zapomnieć.

,,Naród, który nie pamięta przeszłości, nie ma przyszłości” – powiedział Jan Paweł II i niech te słowa będą dla nas myślą przewodnią w wychowywaniu naszych dzieci i młodzieży. Z ogromnym wzruszeniem i radością obserwowaliśmy występ naszych uczniów. Ich zaangażowanie w przygotowanie akademi jest godne pochwały. Polska nigdy nie zginie dopóki mieć będzie takich patritów.

Urszula Roberts

Wychowawca kl. 8a


 
 

More Articles...

  1. Pasowanie Na Ucznia
Copyright © 2009-2015 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.