Biblioteka Szkolna

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego"
~ Jan Paweł II

Biblioteka Szkolna

Biblioteka Polskiej Szkoły im.Św.Małgorzaty Marii w Algonquin rozrasta się w szybkim tempie. Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli. Dysponujemy ponad 1700 tytułami: książek, słuchowisk-audio oraz magazynów dla dzieci. Księgozbiór podręczny to zbiór encyklopedii, słowników oraz atlasów. Książki trafiły do biblioteki przede wszystkim dzięki indywidualnym ofiarodawcom oraz wsparciu Zarządu Szkoły i Rady Rodziców.

Książek jednak nigdy dość, stąd prośba do nas wszystkich o wzbogacanie szkolnego księgozbioru. Wszelkie ofiarowane przez Was książki będą bardzo mile widziane.Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziekujemy.

Biblioteka czynna jest w dni szkolne od 5.00 PM do 8.00 PM

Regulamin biblioteki szkolnej
  • Każdy czytelnik zobowiązany jest znać regulamin i przestrzegać jego zasad.
  • Do biblioteki należeć mogą bezpłatnie uczniowie i nauczyciele.
  • Czytelnik ma prawo do wypożyczenia 1 książki na okres 2 tygodni.
  • W przypadku nie zwrócenia książki w określonym terminie, pobierana będzie opłata w wysokosci $2 za każdy zaległy miesiąc.
  • Jeżeli książka zostanie zgubiona lub zniszczona należy odkupić identyczne wydanie tej książki, lub wpłacić aktualną wartość książki, ustaloną przez bibliotekarza.
  • Książek, będących własnością biblioteki, nie należy wypożyczać innym osobom.
  • Przeczytaną książkę należy niezwłocznie zwrócić, aby inni też mogli z niej skorzystać
  • Książki można wypożyczać wyłącznie na własną kartę czytelnika.
  • Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego należy obowiązkowo zwrócić wszystkie książki do biblioteki.
  • Czytelnik ma obowiązek szanować wszystkie materiały, które są własnością Polskiej Szkoły im. Św.Małgorzaty Marii w Algonquin.

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki!