11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Galeria zdjęć - kliknij tutaj >>

11 listopada to święto, które uroczyście obchodzone jest w całej Polsce oraz poza jej granicami. Wszyscy Polacy w tym dniu uroczyście świętują Dzień Niepodległości. Manifestujemy swoją polskość poprzez zawieszanie biało- czerwonych flag, naszego godła oraz organizowanie różnego rodzaju imprez typu: pochodów, biegów oraz przepięknych koncertów patriotycznych.

Nasza Szkoła również uroczyście obchodzi Dzień Nieodległości. W tym roku klasa VI B i VII A przygotowały piękną akademię upamiętniającą 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wcielili się w role udręczonej Polski, zaborców oraz Legionistów wyzwalających naszą ojczyznę po 123 latach niewoli.

Uroczyste obchody tego święta w całym świecie świadczą o jedności Polaków i szacunku do swojej historii. W ten sposób oddajemy cześć poległym powstańcom i żołnierzom, którzy oddali życia za naszą ojczyznę.

Elżbieta Bartosz i Jolanta Bednarski