27 października 23

Drodzy Rodzice
Zajęcia zaczęłam od sprawdzenia pracy domowej następnie w dużych zeszytach"zaznaczyliśmy dzisiejszą pogodę.
Rozdałam im kartki z literą „O" do odwzorowywania i samodzielnego pisania.
Jesień to dobry czas, aby porozmawiać z dziećmi na temat owoców i o ich wielkiej roli w prawidłowym rozwoju naszego organizmu. Przyniosłam na zajęcia kosz pełen owoców do demonstracji i nie tylko.
W czasie zabawy dydaktycznej „ Jaki to owoc?" – dzieci odgadywały nazwy owoców poprzez dotyk lub węchem (oczy w tym czasie miały zakryte).
Po tej części zajęć już nie było problemu z odpowiedzią na moje pytanie „Dlaczego powinnyśmy jeść owoce?"
Wracając na krótko do tematu jesiennych liści, zademonstrowałam im „ liście" z drzewa iglastego.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to nie są „liście" ale „igły" z drzewa iglastego.
Zademonstrowałam im wydrukowane zdjęcie maszyny do szycia i igły.
W taki sposób przeszłam do demonstracji wyrazu „igła" i litery „ i , I".
Praca z podręcznikiem na str. 53,54. Przeczytałam dzieciom wiersz„ Tańcowała igła z nitką".
Po wysłuchaniu wiersza zadałam pytanie "Czy naprawdę igła z nitką może tańczyć?
Jak nazywa się naprawdę ta czynność? Odp- szycie - Co zostało uszyte? odp- fartuch.
Miłym przerywnikiem w zajęciach była zabawa ruchowa „ Nitko, nitko hej niteczko".
Po tej zabawie każdy uczeń otrzymał „karty pracy" – wyszukiwanie obrazkó w nazwach których „i" jest na początku.
Podsumowywując temat o owocach urządziłam dzieciom „ Ucztę owocową".
Wspólne sprzątanie sali po zajęciach.
Zadanie domowe : dokończyć tylko te ćwiczenia, które przerabiane były na zajęciach oraz całe ćwiczenie 1 na str. 56.
Dodatkową pracą będzie wypełnić obrazek z koszykiem, owocami ( rozdałam kartki z rysunkiem koszyka dzieciom, pod koniec zajęć). Albo narysować albo wkleić obrazki przedstawiające owoce.
W dalszym ciągu ćwiczymy dwie piosenki " Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz " Płynie Wisła płynie".
Występ już za dwa tygodnie.
Życzę miłego tygodnia
Ewa Mlynek