VIII Edycja Konkursu Biegłości Językowej - "Stawiam Na Polski"

 

PXL 20230311 155826327.MP

 

Galeria zdjęć - kliknij tutaj >>

 

W sobotę, 11 marca, w Akademii Języka Polskiego i Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bartlett odbył się finał VIII edycji Konkursu Biegłości Językowej "Stawiam na Polski", pod patronatem Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. W konkursie wzięli udział ucznowie z 22 szkół polonijnych z aglomeracji chicagowskiej.
 

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wyboru sprawdzającego biegłość językową (100 pytań). Naszą szkolę reprezentowało troje uczniów: Maja Kostrzewa z kl.1LO oraz Julia Kalinowski i Oscar Turczyński z klasy 3LO, którzy po przejęciu eliminacji szkolnych zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów klas licealnych.


Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły udziału w konkursie "Stawiam na Polski" - którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę i uzyskali wysoką punktację na teście finałowym.


Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za pomoc i wsparcie oraz nauczycielom klas licealnych za przeprowadzenie eliminacji szkolnych.


Warto stawiać na język polski!!!


Agnieszka Kostrzewa

 

 

Copyright © 2009-2019 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.