15 marca24

Witam
Zajęcia zaczęłam od sprawdzenia czytania sylab - Puzle Sylabowe, które jakiś czas temu wysyłałam mailem do wycięcia. Przed przystąpieniem do wprowadzenia nowej litery zapoznałam dzieci z opowiadaniem „ Goście w garnku"

„Pewnego dnia wybrał się dziadek na targ, żeby sprzedać gliniane garnki. Droga wiodła przez las, przez pole. Nagle wóz wjechał na kamień, przekręcił się i na drogę stoczył się jeden gliniany garnek. Dziadek tego nie zauważył i pojechał dalej. Leżał sobie tak garnek na drodze i leżał, aż zaczęli odwiedzać go dziwni goście. Późnym wieczorem, kiedy dziadek wracał z targu zobaczył, że jego garnek na drodze leży. Na szczęście nikt go nie rozjechał. Dziadek zszedł z wozu, podszedł do garnka, wyciągną rękę aby go podnieść. I nagle co to? Usłyszał dobiegające z garnka różne głosy. Przestraszył się i cofnął. Zaczął nasłuchiwać."

Po przeczytaniu dzieciom tego opowiadania zadałam im pytanie – Czy wy jesteście ciekawi, jacy goście zamieszkali w garnku?

W tym miejscu puściłam im nagranie z dzwiękami głosów różnych zwierząt. Następnie zaprosiłam dzieci do zabawy dydaktycznej "Jakie to zwierzę" . Chętne dziecko podchodziło do mnie i z garnka wybierało jeden obrazek z jakimś zwierzątkiem . Używając tylko głosu lub charakterystycznego ruchu, przedstawiało go pozostałym dzieciom , które musiały odgadnąć , kto ukrył się w garnku? ( żaba, koń, sowa, krowa, swinia, tygrys, baran, wilk,bocian, pies, kot, wąż, ptaszki, kura, kaczka, słoń, gęś) Nie było żadnych problemów z demonstracją jak i z odgadywaniem.

Praca z podręcznikiem na str.47 i 48
Karty pracy- obrazek garnka i wyraz (gar-nek) oraz garnek i samogłoski
Dzisiaj odwiedziliśmy „kuchnie"- budowanie słownictwa związanego z kuchnią.

Praca z książką na str.36 i 37.

Zadanie domowe to wszystkie ćwiczenia na str.50 i 51. Proszę zróbcie z dziećmi dokładnie polecenie z ćwiczenia 4. Bedą mi opowiadać na lekcji o całym procesie robienia budyniu . Myślę, że będzie to wyśmienita zabawa w gotowanie.

Życzę miłego tygodnia