5 kwietnia24

Witam
Zajęcia zaczęłam od sprawdzenia pracy domowej. W czasie wolnym dla dzieci odpytywałam czytania i znajomość iter. Następnie dzieci utrwaliły sobie literę „p", pisząc ją po śladach i odwzorowywując.

Ćwiczyłam z dziećmi piosenkę " Choć mam rączki małe"- przypominam o utrwalaniu słów piosenki

Dzisiaj na zajęciach odwiedził nas Dyrektor Szkoły i przekazał mi kopertę zaadresowaną do naszej klasy. A oto co było w kopercie.

Witam kochane dzieci!
Nazywam się Robi- jestem Kosmitą i przybywam z planety o której pewnie nawet nie słyszeliście. Nosi ona nazwę- ROBOTKOWO. O Waszej planecie słyszałem tylko z opowiadań, ale coś się zdarzyło, że w końcu poznałem waszą planetę. Pewnie jesteście ciekawi co takiego się stało? Powiem wam! Całkiem niedawno musiałem wylądować na waszej pięknej planecie. Wiecie czemu? Pewnie nie domyślacie się! Usiądźcie cicho i posłuchajcie . Zwiedzałem piękny Wszechświat swoim już nieco starym pojazdem kosmicznym RAKIETĄ, podziwiałem gwiazdy, różne planety, aż tu nagle patrzę a mój pojazd kosmiczny:... spada, spada i spada. Nie wiedziałem co robić, co się popsuło w moim pojeździe i czy przeżyję.
Na szczęście blisko zauważyłem jakąś planetę, to była wasza planeta na której awaryjnie wylądowałem na dachu waszej szkoły . Dzięki waszej planecie uratowałem się.
Chciałem Wam serdecznie podziękować, że właśnie dzięki tej planecie na której wy mieszkacie mogłem wylądować, zwiedzić ją trochę i naprawić swój pojazd kosmiczny. Wasza planeta jest piękna! Wasze szkoła również. Dzięki moim czarom mogłem wejść do środka i zwiedzić Waszą salę. Zapraszam Was w podróż w kosmos, być może się tam kiedyś spotkamy. Zostawiłem coś dla Was - kopertę pełną tajemnic, a w niej trochę zagadek. Powodzenia.
Serdecznie pozdrawiam.
Wasz przyjaciel z kosmosu
ROBI
Po wysłuchaniu treści listu, zaprosiłam dzieci do zabawy w naśladowanie robotów. Po krótkiej zabawie oczywiście przeszliśmy do oglądania zawartości koperty o której pisał ROBI. Wyjęłam  zdjęcie ROBOTA .Oprócz zdjęcia w skrzynce znajdowały koperty z numerami 1, 2, 3, 4.

KOPERTA 1-„ Zgadnijcie jak nazywa się pojazd, na obrazku, którym do Was przybyłem i podzielcie ten wyraz na sylaby" - RAKIETA
KOPERTA 2- Rozpoznajcie litery „ R, r „spośród innych wcześniej poznanych
Litery wielkie - A,O,E,I,U,Y,D,K,T,M,L,G,N,P,C, R Litery małe - a,o,e,i,u,y,d,k,t,m,l,g,n,p,c,r. Każdy otrzymał karteczkę z wyrazami " Tropimy R"

KOPERTA 3- Podzielcie na sylaby i określcie położenia głoski „r"w tych wyrazach: ROBOT, ROBI, ROWER STATEK ,RAKIETA.
Dzieliłyśmy na sylaby wyrazy i określałyśmy położenie głoski „ r".
KOPERTA 4- Dopasujcie obrazki do wyrazów, a następnie używając tylko pierwszych liter z tych wyrazów rozwiążcie hasło.
RAK
APARAT
KOT
INDYK HASŁO: RAKIETA
EKRAN
TRAKTOR
AUTO
Dzieci bardzo ochoczo zabrały sie do pracy i wspólnie dopasowaliśmy obrazki do wyrazów. Następnie wybrałam 7 dzieci, aby każdy z nich zabrał pierwszą literę danego wyrazu i ustawił się jeden obok drugiego. Odczytują hasło: RAKIETA.Na koniec zapytałam się dzieci czy wiedzą jaką literę dzisiaj poznali?

Praca z podręcznikiem na str. 63 , 64 i 65

Praca domowa: Część dzisiejszej pracę domowej będę wysyłąc mailem. Będą to krótkie zdania , które Wasze dzieci muszą się nauczyć pięknie i głośno mówić. Oprócz tego w książce str.66,67 wszystkie ćwiczenia.

Życzę miłego tygodnia