Konkursy Szkolne I Pozaszkolne

XXI Konkurs Recytatorski

Parafialna Szkoła Polska  im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy Bazylice św. Jacka w Chicago  oraz Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce organizują        XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, do udziału, w którym zapraszają dzieci     i młodzież, uczniów polskich szkół aglomeracji chicagowskiej.

Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem: „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ POLAK”

Konkurs "Młode Talenty"

TERMIN  i  MIEJSCE  KONKURSU
14 marca 2020 roku o godz. 10:00
109 South Crest Ave, Bartlett Il  60103

Konkurs adresowany jest do różnych grup wiekowych i oferuje kilka dziedzin do wyboru.

,,Jan Paweł II - Papież wolności

Organizatorem konkursu jest Komitet Parady Konstytucji 3-go Maja przy Związku Klubów Polskich i Polska Katolicka Szkoła św. Błażeja.

PAF Pulaski Day Art Contest

Konkurs plastyczny, Kongresu Polonii Amerykańskiej Wydziału na stan Illinois, przeznaczony klas 1-8 konkursu plastycznego związanego z postacią gen. Kazimierza Pułaskiego.

Więcej informacji... kliknij tutaj

Konkurs na wypracowanie dla studentów klas licealnych

Rada Nauczycieli Polonijnych (Council of Educators in Polonia - CEP) zaprasza młodzież szkół średnich do udziału w konkursie na najlepsze wypracowanie w języku angielskim lub polskim na temat:

“Pontyfikat sercem pisany.
Kim był dla ciebie, dla Polski i świata Papież - Święty Jan Paweł II ”

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają w nagrodę 200 dolarów, drugiego – 150 dolarów, trzeciego – 100 dolarów.

Termin dostarczenia prac upływa 7 marca, 2020 (8 PM).

Więcej informacji o konkursie... kliknij tutaj

11 konkurs "Być Polakiem" w roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność

Konkurs organizowany przez "Wspólnotę Polską", Polską Macierz Szkolną w Wielkiej Brytanii oraz Fundację "Świat na Tak".

Więcej informacji o konkursie... kliknij tutaj