Konkursy Szkolne I Pozaszkolne

XXI Konkurs Matematyczny KANGUR w USA

2018kangurZAPRASZA WSZYSTKICH POLONIJNYCH UCZNIÓW

CZWARTEK, 15  MARCA 2018

• Test „Kangura” jest testem wyboru i trwa 75 minut.
  • Dla uczniów od klasy 1 do 4 są 24 zadania do rozwiązania, a dla uczniów od klasy 5 do 12 jest 30 zadań do rozwiązania.
  • Każdy uczeń kwalifikuje się, jeśli potrafi samodzielnie czytać.
  • Każdy zarejestrowany uczeń otrzymuje dostęp do szczegółowo rozwiązanych zadań z lat ubiegłych.
  • Każdy uczestnik otrzymuje koszulkę, dyplom i podarunek w dniu konkursu.
  • Zadania są po angielsku, dostosowane do wieku uczestników. Na życzenie, zadaniasą również po polsku.
  • Wśród nagród dla zwycięzców: granty pieniężne i miȩdzynarodowe wakacje.

Rejestracja internetowa: www.mathkangaroo.org od 15 pazdziernika do 15 grudnia

Jeśli nie masz dostępu do internetu zadzwoń po polsku (i po angielsku): (630) 624-6284 po 18-ej czasu centralnego.

Math Kangaroo in USA, NFP, 501(c)3

XIII konkurs plastyczny imienia Jana Matejki

Polska Szkoła im. Jana Matejki w McHenry po raz trzynasty organizuje Konkurs Plastyczny dla wszystkich uczniów polskich szkół sobotnich w USA. Tegoroczne tematy to między innymi „Zaczarowany świat”, „Krajobrazy Polski” czy „Kartka z historii Polski” i wiele innych.

Więcej informacji o konkursie >>

Konkurs plastryczny z okazji projekcji fabularnego filmu polskiego pt: “Dwie Korony”

Konkurs o życiu, działalności,  posłannictwie oraz heroicznej śmiercio. Maksymiliana Kolbe

Więcej informacji o konkursie >>

Copyright © 2009-2015 Polish Cultural Club in Algonquin IL. All Rights Reserved.