Ważne wiadomości, informacje bieżące i zalecenia na rok szkolny 2022/2023

Konkursy Szkolne I Pozaszkolne

XIII Festiwalu Piosenki im. Haliny Tracz

Polska Szkoła im. Emilii Plater w Streamwood ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów polskich szkół w Illinois do wzięcia udziału w XIII Festiwalu Piosenki im. Haliny Tracz pod hasłem “Piosenka nas połączy ”.Udział w naszym Festiwalu Piosenki to niepowtarzalna okazja do przedstawienia swoich możliwości wokalnych na scenie. Festiwal jest również okazją do zaprezentowania swojej pasji wszystkim, którzy kochają piosenkę niezależnie od jej rodzaju i sposobu wykonania.

Do zobaczenia 4 marca 2023 roku!

Elektroniczny Formularz Zgłoszeniowy należy wypełnić do 19 lutego 2023 r. Link: KLIKNIJ TUTAJ
Pliki z podkładem należy przesłać po wypełnieniu formularza do 19 lutego 2023 r. na adres:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Wszelkie informacje, Formularz Zgłoszeniowy oraz Regulamin znajdują się na naszej stronie: https://www.emiliaplater.org/xiii-festiwal-piosenki-im-haliny-tracz/

Polska Szkoła im. Emilii Plater

REGULAMIN XVI KONKURSU PLASTYCZNEGO im. JANA MATEJKI
McHenry, IL  2022/2023

Polska Szkoła im. Jana Matejki zaprasza wszystkich uczniów polskich szkół sobotnich do wzięcia udziału w XVI już Konkursie plastycznym. Mistrz Jan Matejko nauczał historii malując piękne obrazy. Szkoła nasza szerzy kulturę polską oraz zachęca młodych do zgłębiania dziejów naszych przodków. Pragniemy aby sztuka towarzyszyla naszym dzieciom w ich integralnym rozwoju.  Gorąco wierzymy, że tego typu konkursy nie tylko rozwijają zdolności plastyczne naszych uczniów, ale także zachęcają do poszukiwań i do wiary w samego siebie. Ilość nadsyłanych prac i uśmiechnięte twarze uczestników, potwierdzają nasze przekonanie o potrzebie istnienia konkursu.

Więcej informacji... kliknij tutaj